Zdrowe odżywianie wymaga różnorodnych, dobrych produktów, takich jak warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych i produkty mleczne.

Dieta WEGETARIAŃSKA, postaw na warzywa.

Zakupy na straganach z warzywami i owocami, kolejki na targu, szukanie zdrowych, pewnych surowców u rolników, szukanie przepisów i pocenie się przy gotowaniu wymyślnych potraw… dzięki naszej diecie wyręczymy Cię z tego. Różnorodność potraw, pewne zdrowe surowce, sprawdzeni dostawcy to jest to co oferujemy w naszych dietach.

Korzyści z diety wegetariańskiej

Z punktu widzenia zdrowia wiele przemawia na korzyść wegetarianizmu. Większość chorób takich jak: nowotwory, choroby serca, schorzenia związane z nadciśnieniem czy problemy skórne ma powiązanie z rodzajem spożywanego pokarmu. Szczególne znaczenie ma fakt gdy pożywienie zawiera dużo rafinowanego cukru, tłuszczu i soli a mało błonnika.

W diecie wegetariańskiej tłuszcze pochodzenia zwierzęcego zastąpione są tłuszczami roślinnymi, co często prowadzi do ograniczenia ogólnej ilości spożywanych tłuszczów, gdyż przeciętnie 1/ 3 pochodzi z mięsa, a 1/3 z produktów mlecznych. Spożywanie produktów zbożowych, nasion roślin strączkowych, owoców i warzyw dostarcza odpowiedniej ilości błonnika, a jeśli spożywamy wystarczające ilości produktów nie przetworzonych, możemy uniknąć znacznych ilości soli i cukrów zawartych w wielu produktach przetworzonych.

Dieta STANDARD od 53 zł

Zamów dietę WEGETARIAŃSKĄ

Sprawdź nasze przykładowe menu Diety WEGETARIAŃSKIEJ

Dieta wege 22.02.2021 - 28.02.2021